Розклад руху рейкового автобуса Сихів-Підзамче

Пропозиції і зауваження щодо покращення роботи Львівської залізниці та її підрозділів.

Модератори: chuk, Taras

Розклад руху рейкового автобуса Сихів-Підзамче

Повідомлення veresen » 03 грудня 2009, 22:46

Велике прохання (бажання, пропозиція) до голови Львівської залізниці від студентів : зміти розклад руху рейкового автобуса так щоб можна було спокійно добиратись на 1-шу ппару. З стації Сихів оптимальний варіант щоб він відправлявся в 7:30 - 7:40.
veresen

Re: Розклад руху рейкового автобуса Сихів-Підзамче

Повідомлення hvostuk » 04 грудня 2009, 16:57

Доброго дня!
Офіційна пропозиція до керівництва "Львівської залізниці"!
Ідея з рейковим автобусом просто супер.
Пропоную удосконалити ідею і додати до розкладу руху ще пару станцій таким чином, щоб маршрут починався станцією Сихів і закінчувався станцією Личаків.
Тобто, залізниця прокладена туди є!
Таким чином львівяни, які проживають в районі колії до станції Личаків (район Підзамче, Замарстинівської, Кривчиць) могли б добиратись додому чи на роботу (тут дуже погане транспортне сполучення) + туристи могли б добиратись прямо до музею народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" та інші частини чудового парку "Знесіння".
Без сумніву це сприятиме розвитку музейної справи, туристичної інфраструктури та допоможе в розвязуванні транспортного питання в місті.
Крім того, можна на вихідних влітку давати в оренду рейковий автобус туристичним фірмам для проведення екскурсій.
Або пустити там окремий туристичний рейковий автобус.
А зчасом можна було б продовжити рейс до Чортових скель та Вииниківського озера.
Схожу зі своєю ідею я знайшла в цій, проте вже науковій статті.
http://lolit.eleks.lviv.ua/hat/tramvaj/seminar/37.html
hvostuk

Повідомлення Tosha » 07 грудня 2009, 15:22

Хороша ідея :D
Також бачу що в перспективі і запуск рейкового автобусу на Рясне ! Раніше на Рясне ходив електропоїзд, але графік був не дуже зручним :(
Якщо Рясне обєднати з Сиховом подібним маршрутом то було-би причудово :wink:
Tosha

Повідомлення Nick » 08 грудня 2009, 02:57

Автобусик сам по собі класний, але їздить дуже вже повільно, щоб створювати конкуренцію маршруткам і автобусам. Я маю на увазі те, що для більшості людей іти до зупинки маршрутки набагато ближче ніж до залізничної станції, так як і потім від маршрутки до місця призначення. Навіть якщо по залізниці можна приїхати на 10 хвилин швидше, краще вже цей час посидіти собі спокійно в пробках, тим більше, що від станції цього автобуса треба потім тих же 10-15 хвилин іти пішки до роботи.. В Європі такі автомотриси користуються популярністю, бо хоч іти до них далі, але проїжджають вони відстань в декілька раз швидше за інший транспорт..

Я так розумію, що його він їздить не більше 40 км/год, бо весь його маршрут знаходиться в зоні обмеження швидкості на під'їзді до львова головного - як і всі інші звичайні поїзди. Тобто питання в тому чи не планується для нього якось робити виключення і забезпечити умови їздити відповідно до його можливостей?
Nick

Повідомлення Tosha » 08 грудня 2009, 14:48

От як на мене то дуже зручно.
Я працюю на Кульпарківській, а живу на Рясне пересадку роблю на платформі Хоткевича.
Зробили би ще платформу під вулицею Шевченка :wink: :!:
Tosha

Повідомлення mongol » 08 грудня 2009, 15:59

всі ваші зауваження та пропозиції передано для розгляду та відповіді в Службу приміських перевезень. будемо чекати разом з вами
mongol
Site Admin
Site Admin

Повідомлення Tosha » 09 грудня 2009, 13:09

Nick написав:Автобусик сам по собі класний, але їздить дуже вже повільно, щоб створювати конкуренцію маршруткам і автобусам. Я маю на увазі те, що для більшості людей іти до зупинки маршрутки набагато ближче ніж до залізничної станції, так як і потім від маршрутки до місця призначення. Навіть якщо по залізниці можна приїхати на 10 хвилин швидше, краще вже цей час посидіти собі спокійно в пробках, тим більше, що від станції цього автобуса треба потім тих же 10-15 хвилин іти пішки до роботи.. В Європі такі автомотриси користуються популярністю, бо хоч іти до них далі, але проїжджають вони відстань в декілька раз швидше за інший транспорт..
Я так розумію, що його він їздить не більше 40 км/год, бо весь його маршрут знаходиться в зоні обмеження швидкості на під'їзді до львова головного - як і всі інші звичайні поїзди. Тобто питання в тому чи не планується для нього якось робити виключення і забезпечити умови їздити відповідно до його можливостей?

Я посмію прокоментувати, хоч неявляюся залізничником :wink:
* На кожен транспорт знайдеться свій пасажир :D Особисто я краще вийду до платформи на 100 метрів далі ніж автобусна зупинка, але зато буду впевнений що приїду у пункт призначення у зазначений конкретний час, а не нервуватимуся в корках.
* На рахунок швидкості, то тут пару факторів. По перше що двигун дизельний у нього тяга слабша на відміну від електричного двигуна. Щоправда коли розжинеться то швидкість добре триматиме ( Я на ньому уже подорожував до Рівного )

Можливо я невірно щось висловив, поправте ;)
Tosha

Повідомлення Nick » 09 грудня 2009, 23:30

Tosha написав:На кожен транспорт знайдеться свій пасажир Особисто я краще вийду до платформи на 100 метрів далі ніж автобусна зупинка, але зато буду впевнений що приїду у пункт призначення у зазначений конкретний час, а не нервуватимуся в корках.

Ну на рахунок жорсткого графіку руху я цілком згідний - на даний момент це його чи не найбільший плюс. А от якби справа була і справді в зайвих 100 метрів, то цієї розмови і не було б. Насправді людям прийдеться іти пішки до зупинки в середньому 1-1,5 км. а це 15-20 хвилин... а потім ще і від зупинки. Державні будівельні норми (ДБН 360-92**) кажуть нам, що зупинки громадського транспорту мають бути в межах пішохідної доступності, яка складає 500 метрів.
Я тут швиденько зробив схемку, на ній всі хто живуть і працюють в оранжевих кружечках - нормальні клієнти цього автобуса. Для решти народу норми виходить рекомендують не їздити ним :D . Я вже не став робити таку схемку для зупинок всіх наших маршруток))) але думаю, що якщо позначити їх такими кружечками, то покриття міста буде практично суцільним) тобто різниця в доступності тут очевидна. Ще й до того варто врахувати, що зразу біля залізниці старались не будувати житлові масиви щоб вберегти їх від шуму, тому в тій 500-метровій зоні на більшості зупинок доволі мало будинків.
Про 2-х кілометрову зону в нормах нема нічого, але я її намалював, як таку, в якій людям ще може прийти в голову ходити до станції пішки.. решта людей, просто розцінять цю ідею як брєдову )))

Для прикладу: від центру до найближчої зупинки Хоткевича - 1-1,5 км. (15-20 хв. іти.)
від головного вокзалу до політеху - 1,6 км. (20 хв.)

І ще, методом експерименту))) ..було встановлено, що виграш від користуванням автобусом в порівнянні з маршруткою склав всього десь 10 хвилин (якщо добиратись з люблінської на дж.вашингтона зранку на 9 год)

Tosha написав:На рахунок швидкості, то тут пару факторів. По перше що двигун дизельний у нього тяга слабша на відміну від електричного двигуна. Щоправда коли розжинеться то швидкість добре триматиме ( Я на ньому уже подорожував до Рівного )

Якщо вірити технічним характеристикам з сайту виробника, то він розганяється з прискоренням 0,8 м/с2, тобто йому треба десь 10 секунд і 80 метрів, щоб розігнатись до 30. Враховуючи, що середня відстань між станціями 2,25 км, то розігнатись йому є де))

Я це все пишу не для того, щоб цей проект відмінили)) просто, щоб він користувався попитом і людям хотілось долати такі незручності, треба щоб він міг запропонувати щось суттєве взамін. І теоретично він може - високу швидкість, стабільний розклад руху, комфорт. :)
Приєднані файли
63829753923.jpg
Nick

Повідомлення Tosha » 10 грудня 2009, 16:04

УВАУ :D Я вражений подібними розрахункати. Але то все в теорії і при умові ідеольно рівній (заасфольтованій :D ) , а у даному міському ланшафту і архітектури ці графіки будуть параболічними. Але все це матаматика і в теорії. А на практиці до однієї з зупинок хтось підїжає автобусом, тролейбусом, трамваєм.., а комусь просто краще пройтися на 1 км далі щоб проїхати 10км з комфортом і вчасно. Не говоритися про те що пересадити увесь Львів на рейюбус..
І немаловажливий факт те шо рей.бус вважається громадським транспортом підвищеного комфорту :)
Tosha

Повідомлення Nick » 10 грудня 2009, 17:40

ну так правильно, я рахував так, спрощено відстані по прямій)) а якщо ще враховувати реальні відстані, які треба проходити, то ситуація буде виглядати ще гірше для автобусика...

ну а змісту до нього ще й доїжати на іншому траспорті я взагалі не бачу - заради чого такі складнощі? ще й два рази платити)) весь його підвищений комфорт просто нівелюється пересадками і фактом, що все одно треба їхати до нього некомфортною маршруткою)))

їздив би він в два рази швидше, то було б кльово) для безпеки понатикувати вздовж колії таблички з попередженням про супершвидкісний рух.. якщо на парканчик грошей не найдеться :D
Nick

Повідомлення Tosha » 10 грудня 2009, 23:51

Стосовно пересадок, то поспорити можу, багато Львівян щодня добираються до роботи з пересадками і я також. Хоч атобусна мережа у Львові досить розгалужена але є точки А і Б від однієї до іншої без пересадки добратися просто не реально :( А також є приїзжі що щодня добираються із приміських сіл до Львова на роботу чи навчання, а приміські автобуси, як відомо у місто непускають. Від напрямку Бібрки то АС №5 (де пересікається рей.бус), з напрямку Яворова АС № якої мені невідомий (знаходиться біля Янівського цвинтаря) тут також пересікається але зупинки у рейбуса нема :( І варто би там її зробити, вул ШЕВЧЕНКА.
Ще в інтернеті натрапив на таку інформацію, цитую один рядок. ( http://zaxid.net/newsua/2009/11/12/154446/
"Також у планах Львівської залізниці запустити ще один маршрут: Рясне-залізничний вокзал", - додала Лілія Криницька.

Ну це уже аж ніяк негодиться. Такий маршрут, я так розумію Рясне2-Рясне1-Батарівка-Клепарів-Львів абсолютно нікому не потрібний :( З таких причин:
1. Уже маємо попутний Рава-Руський поїзд
2. З Рясного до вокзалу і в час пік за 15-20 хвилин добратися можна, пройшовши пішки від янівського по під левандівський міст . Корки якраз від левандівського повороту починаються.
3. Це лише закоркує і до того перенавантажену вулицю Шевченка постійним перекритям шлагбаума.

Єдиний оптимальний варіант це пустити два рейбуса один напроти одного з розворотом у Підзамче!
Тобто: Рясне-Батарівка-Хоткевича-Підзамче-Хоткевича-Львів-........-Сихів (і зворотньо) І орієнтовно якраз на вокзалі розминатимуться :) Да але зупинку по Шевченка робити однозначно :!:
Розумію що це фінансові витрати і так далі, але якщо уже робити то робити саме так, інакше то усе буде даремним :cry:
Tosha

Повідомлення Nick » 11 грудня 2009, 00:18

Ну про пересадки я мав на увазі той випадок, коли в нас є два варіанта - просто сісти на маршрутку і доїхати куди треба, або на маршрутці доїжати до автобусика і ним їхати туди.. все таки більшість людей мають можливість добратись без пересадок, тому для них автобусик це гірший варіант. Тим, кому полюбому треба пересідати, то автобусик це кльовий варіант, хоча знову ж таки їздить повільніше ніж міг би)))
Nick

Повідомлення mongol » 11 грудня 2009, 10:49

Tosha написав:зупинку по Шевченка робити однозначно :!: Розумію що це фінансові витрати і так далі, але якщо уже робити то робити саме так, інакше то усе буде даремним :cry:

справа не в тому, хоче залізниця щось робити, чи ні. справа в тому, що це колійно-зупинкове господарство в межі міста. тобто, отримуємо дозвіл - робимо, не отримуємо - маємо що маємо

тобто, ми можесо відповідати лише за зручність і ціни, а решта... і швидкість і зупинки...
mongol
Site Admin
Site Admin

Повідомлення Nick » 12 грудня 2009, 23:37

А можна взнати, взагалі цей проект по запуску рейкового автобуса, він належить залізниці? чи місту, а залізниця просто надає в користування шляхи і пс? Тобто, хто розробляв кільксть і розміщення зупинок, графік і т.д.? Бо якщо це не залізниця, то ми тут дарма це все пишем )
Nick

Повідомлення mongol » 13 грудня 2009, 09:22

взнати можна :)))

пропозиція була залізнична. місто обмежело як вважало за доцільне. швидкість обрубали, як то кажуть, "заітжавілою сокирою". те саме було і з кількістю зупинок.

єдине, що можу сказати особисто від себе. заким тут адміном я, всі пропозиціі, зауваження а тим більше скарги - все буде доведене до адміністрації залізниці в цілому і конкретних служб як відповідачів.

так що, ні в я кому разі не кидайте писати. "стукайте і вам відчинять!"

маршрут введений в дію. відміняти його ніхто не буде, а от графік передивитись - можливо (принаймі я так вважаю, але я не колійник, не рухівець і не адміністрація міста)
mongol
Site Admin
Site Admin

Далі

Повернутись до Пропозиції та Зауваження

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість