Пауерліфтинг

Все про спорт та фізкультуру в залізничних колективах.

Модератори: chuk, Taras

Пауерліфтинг

Повідомлення Taras » 18 грудня 2007, 15:26

Пауерліфтинг (силове триборство) відноситься до порівняно молодих видів спорту, відомий він трохи більше 30 років. Назва походить від двох слів «power» - сила, міць і «ліфт» - піднімати.

Першовідкривач цього виду - американці. У колишньому СРСР пауерліфтинг знають із 1989 року, саме тоді в Москві вперше виступили американські й англійські спортсмени з показовими виступами.

Офіційні Чемпіонати світу проводяться з 1972 року, Чемпіонати Європи - з 1980. З кожним роком цей вид спорту стає усе більше популярним, про що свідчить постійно зростаюче число країн учасниць міжнародних змагань.

Поряд зі змаганнями з пауерліфтингу в чоловіків успішно проводяться й міжнародні змагання серед жінок.

З початком виступів російських чоловіків і жінок, збірних з 1991 року відбулися істотні зміни в міжнародній трійці.

Більшість рекордів Світу і Європи встановлено росіянками.

У кожного виду спорту велике майбутнє Міжнародна федерація пауерліфтинга домагається включення силового триборства в програму Олімпійських Ігор. В 1998 році в Москві відбулася зустріч президента Олімпійського комітету Хуано Антоніо Самаранча, Президента Міжнародної Федерації пауерліфтинга Богачева В.В., де піднімалося питання про визнання цього виду спорту.

Ми думаємо, пройде не так багато часу й пауерліфтинг, завдяки своїй популярності, буде включений у програму Олімпійських Ігор.

Як вид спорту пауерліфтинг те саме що важка атлетика, а саме з важкоатлетичним двоєборством, але при цьому має ряд істотних відмінностей. Пауерліфтинг - силовий вид, важкоатлетичне двоєборство - спортивно-силовий. Перевага пауерліфтинга також у тім, що рухи його більше прості, і цим він доступний не тільки чоловікам. Вони протягом багатьох років мають можливість показувати високі результати з мінімальним відсотком травматизму.

Силове триборство містить у собі наступні вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві, тяга станова. Всі сили спортсмена підібрані так щоб задіяти основні групи м'язів. Вправи універсальні й знаходять застосування у всіх видах спорту.

У процесі заняття відбувається зміцнення опорно-рухового апарата; підсилюється кровообіг м'язових тканин, що сприяє їхньому розвитку. Тренування з вагою позитивно впливає на білковий обмін, підсилює анаболічні процеси, а також зростає опір до захворювань.
Taras
Супермодератор
Супермодератор
 
Повідомлень: 480
З нами з: 23 жовтня 2007, 14:31

Повернутись до Спорт

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron