Айкідо Йосинкан

Все про спорт та фізкультуру в залізничних колективах.

Модератори: chuk, Taras

Айкідо Йосинкан

Повідомлення DeshaM » 18 травня 2005, 16:20

Айкідо Йосінкан. Між минулим та майбутнім.

Айкідо – старовинне бойове мистецтво, що має історію тривалістю більше 800 років. Тим не менше, техніка і філософія Айкідо, що дійшли до нас із сивої давнини, зберігають свою цінність і в наші дні, якщо розглядати їх з позиції сучасних уявлень, і це свідчить про те, що Айкідо навчає незаперечних цінностей. Безумовно, величезні заслуги таких наставників Айкідо, як сенсей Сокаку Такеда, що відродив це мистецтво, сенсей Моріхей Уесіба і сенсей Годзо Сіода. Кожен з них передав наступним поколінням свої досягнення, пов’язані з інтерпретацією та дослідженням техніки, у вигляді особистих стилів Айкідо.

Айкідо – це, передовсім, вид традиційного японського будо, система прийомів, що були розроблені, а пізніше систематизовані для того, щоб забезпечити воїну виживання в смертельному двобої. Що стосується витоків цієї системи, то вважається, що вона була винайдена Сінра-но Сабуро Йосіміцу, третім сином Мінамото-но Йорійосі (988-1075). Спостерігаючи за тим, як великий метелик, потрапивши в павутину, не може поворухнутися та стає здобиччю павука, Йосіміцу створив теорію та на її основі розробив мистецтво, що дає змогу навіть невисокій людині, що не посідає великої сили, встановлювати контроль та кидати більших за себе супротивників.

Йосіміцу був дуже освіченим і тренованим чоловіком. Збереглися згадки про те, що Йосіміцу вивчав анатомію та дію різних суглобів на тілах вбитих на війні та на злочинцях. Назва його дому – “палац Дайто” – пізніше дала ім’я системі бою: Дайто рю айкідзюдзюцу. Через те, що його прийоми вирізнялися чудовою витонченістю та високою ефективністю, вони з покоління в покоління передавалися в домі Такеда як секретне бойове мистецтво. Крім Дайто рю айкідзюдзюцу обмеження поширювалося також на Айдзу Мідзогуті Ха Ітто-рю – ці мистецтва були Отоме-рю (госікіуті) – секретними.Навіть на початку епохи Сьова (1926-1988) для вивчення цих мистецтв був необхідний спеціальний дозвіл та рекомендації. В 1574 році Такеда Коніцугу переїхав у провінцію Аудзу, і техніка, що перейшла до його послідовників, стала відома як техніка Айдзу-Тодоме. Пізніше її практикували виключно самураї, вона зберігалася в родині до початку періоду Мейдзі (1868 р.). В цей час голова клану сенсей Сокаку Такеда почав навчати цього мистецтва за межами володінь Такеда. Він мандрував цілою Японією і, нарешті, зупинився на острові Хоккайдо.

Сенсей Сокаку Такеда був, без сумніву, одним з найсильніших майстрів бойових мистецтв Японії. Він вивчав дзюдзюцу і бо-дзюцу. В 1886 р. отримав менке кайден (свідоцтво про закінчення) школи кендзюцу Оно Ха Ітто-рю. Під керівництвом іншого відомого майстра – Тономо Сайго – вивчав Айкібудзюцу. З 1880 по 1898 р.р. сенсей Сокаку Такеда”перевіряв” свої знання в поєдинках з представниками будь-яких шкіл, мандруючи Японією.

В 1915 році відбулася зустріч майбутнього засновника Айкідо сенсея Моріхея Уесіби з майстром Дайто-рю Сокаку Такеда. Наступні сім років Уесіба навчався у цього майстра: в той час сенсей Такеда перебував у розквіті сил і на вершині своїх можливостей. В 1922 р. сенсей Уесіба у віці 39 років отримав свідоцтво кедзю дайрі (володіння основним технічним арсеналом Дайто-рю). Відомий факт, що Уесіба сенсей та його вчитель Сокаку Такеда підтримували стосунки до 1935 року.

Спочатку Уесіба сенсей не міг зупинитися на якійсь назві своєї школи і напрямку. Від Уесіба Дзюку Айкі дзюдзюцу він переходить до назви Акібудзюцу, потім Кобукан Айкі-будо – в цей період Уесіба сенсей викладав ще Дайто-рю; далі – Тенсін Айкі-будо, Такемусу Айкі, і, нарешті, Айкідо – в цей період техніка Уесіби сенсея все більше відходить від техніки Дайто-рю як в технічному, так і в духовному плані. Безсумнівним є те, що до війни Уесіба сенсей навчав ефективної і реальної техніки, переданої йому сенсеєм Такеда. Тренування в його школі були настільки важкими, що її називали Дзігоку додзьо або “диявольською школою”.Травми, часто важкі, були звичайним явищем, тому в школі залишалися найвитриваліші. Кращими учнями в цей період були Годзо Сіода, Мінору Хіраї ти Мінору Мотідзукі.

У післявоєнний період Сенсей Моріхей Уесіба відкрив декілька шкіл і можливість вивчити це бойове мистецтво появилася у більшої кількості людей. Пізніше сенсей Сіода Годзо провів масштабну демонстрацію Айкідо на фестивалі бойових мистецтв в залі “Life Extention”. Ця демонстрація стала доброю нагодою для поширення знань про Айкідо в суспільстві.

Годзо Сіода був дуже маленький на зріст – лише 145 сантиметрів, важив тільки 54 кілограми і виглядав як шкільний вчитель. Тим не менше це була дуже сильна людина і не випадково тренуватися у нього не соромилися такі знаменитості будо 20-го століття як Со Досін, засновник Сериндзі-кемпо та Масутатсу Ояма, засновник Кіокусінкай карате. Годзо Сіода народився в 1915 р. в родині заможного лікаря. Для занять будо в Сіоди були прекрасні можливості, оскільки батько, який хотів виховати сина мужньою і сміливою людиною, ще в дитинстві побудував для нього на території свого саду невелике додзьо, яке назвав “Йосінкан” – “Палац зміцнення духу”. В цьому домашньому залі Сіода, коли пішов у початкову школу, займався кендо, після переходу в середню - дзюдо. Успіхи в цьому виді боротьби були настільки вражаючими, що одного разу на загальношкільних змаганнях він, виступаючи від своєї команди першим, так і не зійшов з татамі, поки не переміг всіх суперників, і навіть не дав своїм товаришам можливості поборотися. (Ці змагання проходили за типовою для японців схемою, коли переможець залишається на татамі, щоб боротися з наступним суперником, і так до того часу, поки його не буде переможено).

З Айкідо, а точніше з Айкідзюдзюцу, як воно тоді ще називалося, сенсей Годзо Сіода вперше познайомився в травні 1932 року. В той час цей сімнадцятилітній фанат будо і новоспечений випускник школи, наслухавшись оповідань про подвигияпонських “воїнів” у Манчжурії, посилено тренувався, зміцнюючи своє тіло, щоб у майбутньому також відправитися на “поле битви”. В один з травневих днів за настійною рекомендацією Абе Мунетака, директора своєї рідної шостої середньої школи столичної префектури Токіо, Сіода відправився в додзьо сенсея Уесіби, яке знаходилося тоді в Усігоме.

З цього пам’ятного дня і почалося для сенсея Сіоди осягнення Айкідо. На протязі восьми років він переймав у сенсея Моріхея Уесіби його дивовижне мистецтво, спочатку як каєсі-десі – “учень, що приходить на уроки”, а пізніше і уті-десі – “внутрішнього учня”, який живе в домі вчителя. В 1955 р. заснував своє додзьо Айкідо, яке на пам’ять про старий домашній зал назвав “Йосінкан”. За час існування цієї школи там встигло побувати багато відомих людей. Найчастіше згадують візит в “Йосінкан” американського сенатора Роберта Кеннеді, під час якого охоронець Кеннеді наважився висловити сумнів в ефективності Айкідо. Він жорстоко поплатився за це: сенсей Сіода легко розпластав його на татамі і заставив постраждати від жорстких болючих прийомів. Ця демонстрація справила величезне враження на Кеннеді, і він не раз захоплювався, згадуючи майстерність Сіоди сенсея.

За цією вражаючою майстерністю, однак, стояла титанічна робота. Учневі Айкідо, який тренується два чи три рази на тиждень по дві години, важко навіть уявити собі, скільки часу та сил Годзо Сіода віддавав найрізноманітнішим практикам. Годинами спостерігав за золотими рибками, що плавали в акваріумі, стараючись розкрити секрет мистецтва маневрування, миттєвої зміни напрямку руху під час бою. Допомагаючи вчителю приймати ванну, спостерігав за його диханням та роботою м’язів. Щохвилинно працював над собою, розвиваючи інтуітивне відчуття розвитку ситуації, підтверджуючи всім своїм життям стару істину: “Тацудзин-ва додзьо номінарадзу” – “Майстер – і за стінами додзьо майстер”.

Отже, в чому ж полягає сутність Айкідо? Айкідо – це бойове мистецтво, в якому за рахунок узгодження своєї життєво енергії кі та фізичної сили з кі та силою противника мала фізична сила дозволяє досягти великого ефекту.

Звичайно, в процесі тренувань учень певним чином фізично розвивається, але він повинен вдосконалюватися, маючи на меті здобуття тієї сили, що значно перевищує фізичну. Однак, перш ніж людина прийде до цієї ьвищої сили, вона повинна навчитися використовувати виплекане в процесі тренувань: “силу дихання” кокюрьоку і “силу центрованості” сютюрьоку. Крім того, якщо при використанні кокюрьоку і сютюрьоку боєць помилиться у виборі часу, його техніка буде неефективною. Суть полягає в тому, щоб проводити прийоми, проявляючи “силу дихання” в своєчасних діях і використовуючи “силу центрованості”.

Що це таке - “сила дихання” кокюрьоку? Кокурьоку – це не звичайна мускульна сила, яка, незалежно від рівня її розвитку, має властивість слабнути з віком. На відміну від неї “сила дихання” при умові правильного і достатньо тривалого тренінгу може бути проявлена в будь-якому віці. Ви запитаєте: Яким же чином можна набути цю “силу дихання”? Для цього необхідно розправити м’язи спини, розслабити плечі і заняти міцну позицію, міцно впершись ногами в землю. Переміщення в цій позиції, без її порушення, породжують “силу дихання” – силу надзвичайно потужну, яка не є тільки мускульною силою. Надзвичайно важливо при цьому не здійснювати непотрібних рухів. “Сила дихання” – це сила, яка народжується з найбільш ефективного використання тих можливостей, які приховані в кожній людині.

Широко відомий вислів ”кінська сила на пожарищі”. Спостерігаючи за тим, як звичайним людям вдається під час пожежі виносити з палаючого дому тяжеленні речі, ми розуміємо, що в їх діях проявляється якась інша сила, а не звичайна сила м’язів. Коли до розвиненої в процесі тренувань фізичної сили додається ще потужніша “сила дихання, ефективність техніки зростає в сто крат.

Для цього необхідна також “сила центрованості” – сютюрьоку. Вона народжується з такої позиції, коли серединна лінія людини (тюсінсен), що проходить через центр ваги, завжди залишається строго вертикальною і не коливається ні при яких переміщеннях. Щоб усунути коливання серединної лінії використовується хаммі-но камае – позиція у півоберта. В цій позиції тім’я голови і ноги знаходяться на одній прямій лінії, що розташована строго вертикально. Ця ж пряма проходить і через центр ваги. Контролюючи цю пряму людина не дозволяє своїй позиції порушуватися, у нього народжується “сила центрованості”, яка, в решті-решт, перетворюється в “силу дихання”. Таким чином, “сила дихання”, вміщена на серединну лінію, проявляється як “сила центрованості”.

У всіх рухах надзвичайно велике значення відіграє рівновага. Прийоми повинні проводитися зі зрівноваженої позиції, без порушення серединної лінії, зі збереженням рівноваги рук, ніг і поперекового відділу, скоординовано зі швидкістю противника, з його слабими і сильними сторонами.

Не слід забувати також і про дзансин – “залишкову свідомість” або, в написанні іншими ієрогліфами – “залишкове тіло”. Іншими словами, в кінці кожного прийому необхідно зберігати правильну позицію, яка може стати вихідною для наступного прийому. Ось такий зміст понять “залишкова свідомість” і “залишкове тіло”. Таким чином, Айкідо Йосінкан будується на взаємодії дихання, фізичних можливостей людського тіла та стійкої психіки. З іншого боку, Айкідо Йосінкан як рукопашний бій вмевнено опирається на анатомію, фізику і біомеханіку. Для адептів школи Йосінкан важливо правильно уявляти, на чому базується навчальний процес для успішного прогресу в цьому бойовому мистецтві.

Тактика школи Йосінкан полягає в реалізації трьох технічних параметрів: чіткості проведення прийомів, потужності виконання технік та швидкості. На початковому етапі вивчення важливо переходити від якісних параметрів до швидкісних, надалі прогрес адепта Айкідо Йосінкан полягає у вмінні проводити прийоми потужно та швидко, не втрачаючи якості виконання. Тому в школі Айкідо Йосінкан методика передачі знань обов’язково будується на вивченні переміщень (Кіхон доса) та 150-ти базових технік (Кіхон ваза), а також – проведенні вільних поєдинків (Дзю ваза) та перевірки засвоєних технік при роботі в повний контакт (Гошін ваза). Крім 150 базових технік, як правило, вивчають різні модифікації прийомів (Ойо ваза); число цих прийомів достатньо велике, тому їх вивчення є далеко не першочерговим завданням. Технічно ведення бою в Айкідо Йосінкан можливе з застосуванням кидкових технік (Наге ваза), технік контролю і утримання (Осае ваза і Конецу ваза), а також ударної техніки (Атемі ваза). Атемі ваза є необхідною вимогою виконання практично всіх прийомів Айкідо Йосінкан.

Айкідо не має змагальної форми і в ньому єдиним способом досягнення того стану, коли боєць може ефективно реагувати на будь-які ситуації, є багатократне повторення прийомів.

Іншими словами, послідовник Айкідо не шукає відносної сили, а проявляє старання в практиці вдосконалення, спрямованій на культивування абсолютної сили. Він постійно прагне набути силу духа, досягнути стану “незворушної свідомості” – фудосін. Утверджуючи себе як особу з великою силою духу, яку не можуть похитнути ніякі обставини, айкідзин проявляє чуйність стосовно інших людей. При цьому він досягає стану абсолютної сили, який описують такі класичні лозунги айкідо, як: “коли маєш справу з іншою людиною, будь з нею в гармонії”.

В наш час в постаті школи Айкідо Йосінкан ми бачимо збереження кращих традицій саме БОЙОВОГО МИСТЕЦТВА. Надалі ми повинні підтримувати ті традиції, які були передані нам такими прекрасними майстрами, як Такеда сенсей, Уесіба сенсей і Сіода сенсей. Тільки розвиваючи сильне будо та прямуючи шляхом наполегливих тренувань, працюючи і отримуючи знання від кращих майстрів сучасності, вивчаючи інші бойові мистецтва та перевіряючи в реальності свої знання, ми можемо довідатися, наскільки ефективне те, чим ми займаємося, і те, ким ми є. Ми не повинні забувати історичних коренів мистецтва айкі; вихід видно в обов’язковому вивченні таких шкіл як айкі-дзю-дзюцу і кендзюцу. Айкідо Йосінкан повинне залишатися школою рукопашного бою і бути “конкурентноспроможним” стосовно таких видів бойових мистецтв як бокс, дзюдо, вільна боротьба тощо. Тільки зберігаючи практичність і ефективність ми можемо говорити про те, що ми робимо бойове мистецтво, а не його слабку подобу. Айкідо Йосінкан – школа сильних людей і наш вибір – літати з орлами, а не пастись з вівцями!
DeshaM
 
Повідомлень: 2
З нами з: 18 травня 2005, 15:44

Спорт и Юмор

Повідомлення mongol » 18 травня 2005, 16:22

Эта история произошла с делегацией каратистов, участвующих в Чемпионате мира по каратэ в Сиднее, Австралия.

Делегация большая, но по-английски говорит только один человек, да и тот постоянно занят.

В составе делегации поехали сотрудники Управления безопасности одной очень известной и большой компании, которые тоже выступали в чемпионате.

Надо отдать должное этим ребятам, поскольку помимо нечеловеческой силы они еще обладают обалденным чувством юмора и добрым характером.

Так вот, ранее утро в Австралии, гостиница 4-ре звезды. В комнате мирно спят, видя 101 сон, три спортсмена-охранника. В дверь как обычно стучится горничная, которой необходимо произвести традиционную оборку. Ребята долго слушали стук в дверь, пятаясь найти какое-нибудь подходящее словосочетание на-английском, но тщетно. После того как горничная "убедилась", что в комнате нокого нет, она открыла дверь своим ключом и не успев войти в глубь комнаты, в которой возлегали трое здоровенных мужиков, получила прямо
в лоб фразой на ее родном английском языке с русским акцентом - "GO HOME". Горничная быстро ретировалась и больше ее в течение дня в отеле никто не видел - НАВЕРНО ПОВЕЛАСЬ И ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ПОШЛА ДОМОЙ.
Если клинок наточить хорошо, то, рано или поздно, на нём появится кровь
Аватар користувача
mongol
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлень: 5230
З нами з: 18 травня 2005, 13:25
Звідки: Украина! Львов!!!

Історія Академії Айкібудзюцу (Айкідо Йосинкан у Львові)

Повідомлення DeshaM » 18 травня 2005, 16:24

Історія Академії Айкібудзюцу

У березні 1997 року у Львові була створена перша група, в якій вивчали Айкідо Йосінкан. Керівником групи був Олександр Козловский, чисельність групи складала біля десяти чоловік. У цей час в Україні було складно дістати хоч якісь навчальні матеріали стосовно Айкідо Йосінкан, тому, офіційно зареєструвавши у Львівському управлінні юстиції громадську організацію – Академію традиційних самурайських бойових мистецтв Айкібудзюцу «Цукі-но кокоро кай» («Свідомість подібна до місячного сяйва»), у березні 1998 року О.Козловский виїжджає на річне стажування в Чехію. У Чехії він вивчає Айкідо Йосінкан під керівництвом Анджея Мусила сенсея (3-й Дан, Shi Kon Budo Kai Association) і Брайна Стоквела сенсея (6-й Дан, Shi Kon Budo Kai Association). Паралельно з Айкідо Йосінкан, Козловский вивчає Іай-до, Дзьо-до школи Мусо Синден-рю під керівництвом сенсея Володимира Готовца (3-й Дан, Zen Nippon Ren Mei) і сенсея Віка Кука (6-й Дан, Iai-do, Jo-do Muso Shinden Ryu). У лютому 1999 року Козловский повертається у Львів. За час відсутності керівника група не розпалася, учні продовжували тренування і вели справи організації.

Після приїзду Козловского організація починає активно розвиватися, чисельність учнів зростає, створюється декілька груп різного віку. На початку літа 2000 року встановлюється контакт із сенсеем Хіромічі Нагано (6-й Дан Айкідо Йосінкан, Німеччина) і в листопаді 2000 року у Львові проходить Перший міжнародний семінар під його керівництвом.

У жовтні 2000 року Козловский бере участь у семінарі під керівництвом Юкіо Ютада сенсея (7-й Дан Айкідо Йосінкан, США), що проходив у м.Києві, де здає іспити на 1-й Дан Айкідо Йосінкан. У травні 2001 року у Львові проходить Другий міжнародний семінар під керівництвом Нагано сенсея.

2001 рік для студентів Академії Айкибудзюцу і Львівської обласної федерації Айкідо Йосінкан був насичений тренуваннями, а також будівництвом Центрального Додзьо Академії.

У 2001 році Академією Айкібудзюцу відкрито друге додзьо, де паралельно з Центральним розпочинаються активні тренування Айкідо Йосінкан.

Березень 2002 року – Третій міжнародний семінар під керівництвом Девіда Ейрза сенсея (6 Дан Айкідо Йосинкан, 5 Дан Кобудо, 2 Дан Сьотокан карате). В семінарі брало участь порядку 80 студентів Академії, половина з них успішно витримала екзаменаційні вимоги сенсея, четверо учнів здало іспит на Shodan (1-й Дан) – чорний пояс.

У червні 2002 року Академія Айкібудзюцу, Львівська обласна федерація Айкідо Йосінкан і Клуб Кіокусінкай карате (керівник С.Мутін, 1-й Дан Кіокусінкай карате) організували спільний семінар бойових мистецтв. В семінарі брало участь багато учнів з обох організацій, був проведений цікавий обмін досвідом прихильників двох різних видів бойових мистецтв.

Цього ж літа керівник Академії Айкібудзюцу О.Козловский здає іспит на 2-й Дан Айкідо Йосінкан на семінарі в Санкт-Петербурзі сенсею Кіеюкі Терада (9-й Дан Айкідо Йосінкан).

У середині жовтня 2002 року Академія Айкібудзюцу запрошує у Львів для проведення Четвертого міжнародного семінару сенсея Матсуо Масадзумі (7-й Дан Айкідо Йосінкан, Японія). Встановлюється зв'язок з Центральний залом Айкідо Йосінкан у Японії. До початку 2003 року Академія Айкібудзюцу і Львівська обласна федерація Айкідо Йосінкан оформляє документи на реєстрацію і стає офіційним представником Міжнародної федерації Айкідо Йосінкан у Європі, зокрема – в Україні.

У травні 2003 року Академія Айкибудзюцу організовує П'ятий міжнародний семінар під керівництвом Девіда Ейрза сенсея (6 Дан Айкідо Йосинкан, 5 Дан Кобудо, 2 Дан Сьотокан карате).

Квітень 2004 р. - подія, на яку всі чекали і до якої довго готувалися - приїзд у Львів патріарха Айкідо Йосінкан Кіеюкі Терада сенсея, 9-й Дан Айкідо Йосінкан, Матсуо Масадзумі (7-й Дан) та Матсуо Чізуко (6-й Дан). Семінар з майстрами з Японії триває 4 дні, після чого Терада сенсей приймає іспит, на якому четверо інструкторів здають на 2-й Дан і семеро учнів - на 1-й Дан.

В лютому 2005 р. до Львова знову приїжджає сенсей Матсуо Масадзумі, на цей раз надовше. Сенсей на протязі десяти днів проводить тренування з студентами Академії в різних групах, після чого проводить Сьомий міжнародний семінар.

За час існування Академії Айкібудзюцу її студенти активно брали участь у міжнародних семінарах по Айкідо Йосінкан в Україні і за кордоном (Польща, Росія), фестивалях бойових мистецтв і показових виступах. Чисельність організації виросла до 320 чоловік, підготовано 6 кваліфікованих інструкторів, відбуваються виїзди в літні табори за місто, планується відкриття нових залів
DeshaM
 
Повідомлень: 2
З нами з: 18 травня 2005, 15:44

Які вікові обмеження?

Повідомлення GONEVO™ » 31 травня 2005, 02:48

Все це гарно! :wink:
А от в мене э питання. В мене старший син вже займається дзюдо при Львівський залізниці.
Але меньшому 4 роки. Його я хотів на айкідо віддати, фізично він розвинутий на всі 6 років.
Які вікові обмеження існують в Айкідо?
Яка ціна навчаня?
Дякую!Зображення
...Оба они говорили одно и то же, хотя ни один из них не понимал, что говорит другой...
Аватар користувача
GONEVO™
 
Повідомлень: 7
З нами з: 31 травня 2005, 02:12
Звідки: Львів

Re: Які вікові обмеження?

Повідомлення GONEVO™ » 18 липня 2005, 03:16

GONEVO™ написав:Все це гарно! :wink:
А от в мене э питання. В мене старший син вже займається дзюдо при Львівський залізниці.
Але меньшому 4 роки. Його я хотів на айкідо віддати, фізично він розвинутий на всі 6 років.
Які вікові обмеження існують в Айкідо?
Яка ціна навчаня?
Дякую!Зображення


Перепрошую!
Все ж хотілося б почути відповідь на верхній ТОП.:shock:
Дякую!! :)
...Оба они говорили одно и то же, хотя ни один из них не понимал, что говорит другой...
Аватар користувача
GONEVO™
 
Повідомлень: 7
З нами з: 31 травня 2005, 02:12
Звідки: Львів

Повідомлення mongol » 18 липня 2005, 17:08

13-15 травня 2005 р. вiдбувся 8-й Мiжнародний семiнар, присвячений створенню Схiдно-Європейської федерацiї Айкiдо Йосiнкан за участю майстрiв зi Львова:
Олександра Козловського, 2-й Дан
Вадима Черниха, 2-й Дан
Володимира Ващишина, 2-й Дан
Олександра Терлецького, 2-й Дан
Ярослава Кмiтя, 2-й Дан

та наших колег, майстрiв з Польщi:
Гжегожа Кшивiцкого, 2-й Дан
Рафала Вiлка, 2-й Дан
Монiки Кшивiцкої, 1-й Дан
Славомира Яновича, 1-й Дан


Дякуємо всiм учасникам, органiзаторам та всiм, хто так чи iнакше спричинився до проведення цього семiнару!

Конт.тел. 8-050-593-85-36
e-mail: academy@lviv.gu.net
Аватар користувача
mongol
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлень: 5230
З нами з: 18 травня 2005, 13:25
Звідки: Украина! Львов!!!

Повідомлення mongol » 18 липня 2005, 17:21

1) Центральний зал: Сихiв, вул. Чукарiна, 3 (Школа-лiцей "Орiана", СШ №25, корпус молодшої школи)
iнструктори: Козловський О.О, Черних В.О., Ващишин В.А.
Графiк: понедiлок, середа, п'ятниця, вiвторок, четвер, субота
14:30-15:30 дитяча група (6-7) 16:00-18:00 пiдлiткова група 14:00-16:00 пiдлiткова група
15:30-17:00 дитяча група (8-11) 18:00-20:00 пiдлiткова група 16:00-18:00 пiдлiткова група
17:00-20:00 доросла група (15-16) 20:00-23:00 доросла група 18:00-21:00 доросла група

2) СШ№2: м. Львiв, вул. Наукова, 24а, примiщення молодшої школи
iнструктори: Терлецький О.В., Кмiть Я.Н., Любенюк К.О.
Графiк: понедiлок, середа, п'ятниця, вiвторок, четвер, субота
15:30-16:30 дитяча група 15:00-16:00 дитяча група
16:30-18:00 дитяча група 16:00-18:00 пiдлiткова група
18:00-20:00 доросла група 21:00-23:00 доросла група
20:00-23:00 доросла група

3) СШ№35: м. Львiв, вул. Шухевича, 2 (бiчна вул.Кн.Романа)
iнструктори: Черних В.О., Ващишин В.А.
Графiк: понедiлок, середа, п'ятниця, вiвторок, четвер, субота
15:0-16:00 дитяча група 15:00-16:00 дитяча група 13:0-14:00 дитяча група
16:00-18:00 пiдлiткова група 16:00-18:00 пiдлiткова група 14:00-16:00 пiдлiткова група
18:00-20:00 доросла група 18:00-20:00 доросла група 16:00-18:00 доросла група
20:00-22:00 доросла група 20:00-22:00 доросла група 18:00-20:00 доросла група

4) СШ №84, малий спортзал: Сихiв, вул. Зубрiвська, 30, за кiнотеатром iм Довженко
iнструктори: Козловська О.В., Кулина Н.В
Графiк: вiвторок, четвер, п'ятниця
20.00 - 22.30 доросла група

5) Лапаївська середня школа: с. Лапаївка
iнструктор: Кашуба В.
Графiк: вiвторок, четвер, субота
15:00-17:00 дитяча група
17:00-19:00 доросла група

6) Мостиська: Середня школа з польською мовою навчання
iнструктор: Терлецький О.В.
Графiк: понедiлок, середа, п'ятниця
16:00-17:30 дитяча група
17:30-19:00 доросла група

Телефон для довiдок (032) 222-22-053

На перiод з 01/07/05 по 31/07/05 в залах СШ №25, СШ №35, СШ №2 вводиться наступний грфiк тренувань: понедiлок, середа, пятниця
15.00 - 16.00 дитяча група
16.00 - 18.00 пiдлiткова група
18.00 - 20.00 доросла група
20.00 - 22.00 доросла група

В iншi днi тижня в липнi 2005р заняття (у т.ч. - недiльнi факультативнi) не проводяться
Аватар користувача
mongol
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлень: 5230
З нами з: 18 травня 2005, 13:25
Звідки: Украина! Львов!!!

Повідомлення mongol » 18 липня 2005, 17:23

З 14 по 16 жовтня 2005 року у м.Забже вiдбудеться семiнар з Сiнкендо пiд керiвництвом одного з найвiдомiших майстрiв бойових мистецтв з мечем Кайсо Тосiсiро Обата.

Кайсо Тосiсiро Обата репрезентує такi системи бойових мистецтв:
-Йосiнкан Айкiдо (Годзо Сiода Канчо)
-Ягу Рю (школа Ягу Набухара)
-Iорiкен Баттодзюцу (Учiда Тесшiсай)
-Тояма Рю та Накамура Рю Баттодзюцу (Накамура Тайзабуро)
-Кашима Син-рю (Танако Сигехо)
-Рюкю Кобудо (Иноуе Мотокацу)

Розклад семiнару:
09.00 - 10.30 - 1 тренування
10.45 - 12.15 - 2 тренування
15.00 - 16.30 - 3 тренування
16.45 - 18.15 - 4 тренування
Наявнiсть бокена та хаками обов'язкова.
Если клинок наточить хорошо, то, рано или поздно, на нём появится кровь
Аватар користувача
mongol
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлень: 5230
З нами з: 18 травня 2005, 13:25
Звідки: Украина! Львов!!!

Повідомлення mongol » 18 липня 2005, 17:24

4 по 7 листопада 2005 року у м.ЛьвIв вIдбудеться VIII мIжнародний семIнар з АйкIдо ЙосIнкан пIд керIвництвом
Теради сенсея (9 Дан АйкIдо ЙосIнкан), Мацуо сенсея (7 Дан АйкIдо ЙосIнкан), ЧIзуко сенсея (6 Дан АйкIдо ЙосIнкан).
СемIнар буде проходити на базI СК "Україна" ("Спартак").

Розклад семIнару:
04/11/05 (Пт) з 10.00 - 12.00, з 16.00 - 18.00
05/11/05 (Сб) з 10.00 - 12.00, з 16.00 - 18.00
06/11/05 (Нд) з 10.00 - 12.00, з 15.00 - 17.00
з 19.00 - 21.00 - ембутакай (показовI виступи)
07/11/05 (Пн) з 10.00 - Iспити на 1 - 3 Дан 19/11/05 - 20/11/05 Iспити на 10 - 1 кю
Если клинок наточить хорошо, то, рано или поздно, на нём появится кровь
Аватар користувача
mongol
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлень: 5230
З нами з: 18 травня 2005, 13:25
Звідки: Украина! Львов!!!

Повідомлення GONEVO™ » 19 липня 2005, 01:30

Я перепрошую, а вікові обмеження які?

Ще питання. Я бачив об"яву, що на вул.Федьковича в спорт залі "Локомотив" проводяться теж, це правда? Тут щось я не бачив цієї адреси.
...Оба они говорили одно и то же, хотя ни один из них не понимал, что говорит другой...
Аватар користувача
GONEVO™
 
Повідомлень: 7
З нами з: 31 травня 2005, 02:12
Звідки: Львів

Re: Які вікові обмеження?

Повідомлення aka DeshaM » 19 липня 2005, 09:58

GONEVO™ написав:Все це гарно! :wink:
А от в мене э питання. В мене старший син вже займається дзюдо при Львівський залізниці.
Але меньшому 4 роки. Його я хотів на айкідо віддати, фізично він розвинутий на всі 6 років.
Які вікові обмеження існують в Айкідо?
Яка ціна навчаня?
Дякую!Зображення


Вибачаюсь за затримку, проблемки з реєстрацією були.
На рахунок маленьких дітей. Взагалі то в групи набирають дітей віком з 6-7 років. Ви вже вибачте , але чотирьохрічна дитина, хоч і дуже жвава, розвинута фізично, але розумово вона залишається все рівно чотирьохрічною дитиною, а основи вправ закладено чітке розуміння "вправо", "вліво", початки рахунку(а рахунок між іншим на японській мові) , вміння робити по команді інструктора. Навіть шести і семирічки не завжди все розуміють і частину вправ проводять як ігри, щоб привернути увагу дітей і зосередити їх на виконанні того чи другого елемента.
Ви звичайно можете підійти з дитиною до інструктора, але дивіться самі щоб не мучити дитину і інструкторів. Наскільки я знаю в молодші дитячі групи і в карате ,і в дзюдо, і тейквондо теж набирають - 6-7 років, а навіть і з восьми. Найкращим варіантом для такого віку були б танці. Так-так, саме танці, навіть якщо немає слуху, дитина привчиться до колективних дій і відпрацює базові вправи. А вони, наприклад, в народних танцях, досить подібні до базових вправ в бойових мистецтвах.


На рахунок оплати. Для всіх вікових категорій членські внески - 50 грн на місяць. Це станом на серпень місяць.
DeshaM
aka DeshaM
 
Повідомлень: 3
З нами з: 19 липня 2005, 09:42

Повідомлення aka DeshaM » 19 липня 2005, 10:30

GONEVO™ написав:Я перепрошую, а вікові обмеження які?

Ще питання. Я бачив об"яву, що на вул.Федьковича в спорт залі "Локомотив" проводяться теж, це правда? Тут щось я не бачив цієї адреси.


Ще раз про вікові обмеження
дитяча група - 6-7 років - 12 років
молодша підліткова - 12 - 15
старша підліткова - 15 -18
доросла - 18 - необмежено

Для прийому дитячої і молодшої підліткової груп необхідна згода батьків. Також з дитиною повинен побесідувати інструктор і зробити свої висновки. Інколи прохання про прийом відхиляються.


На рахунок спортзалу "Локомотив", що на вул.Федьковича - там проводяться лише декілька разів на рік великі семінари. Оскільки загальна кількість членів академії близько 270 чоловік, то проблематично найти на загальний семінар великий зал. Їх у місті Львові, які підходять за розмірами і вимогами лише чотири і один з них Локомотив. Заняття там не проводяться через те що зал великий і відповідно в нього дуже велика арендна плата. Заняття проводяться по адресах дивіться повідомлення вище.

P.S. Крім того для підліткових груп в академії існують літні оздоровчі табори в Миколаївській області та Республіка Польща(Забже, сумісно з Схiдно-Європейської федерацiї Айкiдо Йосiнкан)


Крім того раджу звернути увагу на VIII мIжнародний семінар з АйкIдо ЙосIнкан, який відбудеться з 4 по 7 листопада 2005 року пIд керIвництвом Теради сенсея (9 Дан АйкIдо ЙосIнкан), Мацуо сенсея (7 Дан АйкIдо ЙосIнкан), ЧIзуко сенсея (6 Дан АйкIдо ЙосIнкан).
СемIнар буде проходити на базI СК "Україна" ("Спартак").
Кіеюкі Терада - наразі це патріарх АйкIдо ЙосIнкан і має найвищий Дан - 9. Йому 82 роки і він був учнем засновників АйкIдо ЙосIнкан - Моріхея Уесіби та Сіодо Годзо
Ви зможе безкоштовно пройти на показові виступи і самі подивитися на виступи. Крім того традиційно на показові виступи запрошують представників різних шкіл, таких як дзюдо, бойовий гопак, карате, капоера та інші, так що можна буде просто подивитись, порівняти і зробити висновки, що саме вам підходить.

Ах маленьке доповнення до проведення занять - заняття три рази в тиждень і плюс додатково у неділю за бажання факультативні заняття в центральному залі(типу недільної школи:) )
DeshaM
aka DeshaM
 
Повідомлень: 3
З нами з: 19 липня 2005, 09:42

Re: Які вікові обмеження?

Повідомлення GONEVO™ » 20 липня 2005, 01:34

aka DeshaM написав:Вибачаюсь за затримку, проблемки з реєстрацією були.
На рахунок маленьких дітей. Взагалі то в групи набирають дітей віком з 6-7 років. Ви вже вибачте , але чотирьохрічна дитина, хоч і дуже жвава, розвинута фізично, але розумово вона залишається все рівно чотирьохрічною дитиною, а основи вправ закладено чітке розуміння "вправо", "вліво", початки рахунку(а рахунок між іншим на японській мові) , вміння робити по команді інструктора. Навіть шести і семирічки не завжди все розуміють і частину вправ проводять як ігри, щоб привернути увагу дітей і зосередити їх на виконанні того чи другого елемента.
Ви звичайно можете підійти з дитиною до інструктора, але дивіться самі щоб не мучити дитину і інструкторів. Наскільки я знаю в молодші дитячі групи і в карате ,і в дзюдо, і тейквондо теж набирають - 6-7 років, а навіть і з восьми. Найкращим варіантом для такого віку були б танці. Так-так, саме танці, навіть якщо немає слуху, дитина привчиться до колективних дій і відпрацює базові вправи. А вони, наприклад, в народних танцях, досить подібні до базових вправ в бойових мистецтвах.


На рахунок оплати. Для всіх вікових категорій членські внески - 50 грн на місяць. Це станом на серпень місяць.


Дуже дякую. Буду чекати. :)
Хоча малий вже знає основи карате та дзюдо. :wink:
В нього є вчитель свій. :) Його девьятирічний брат.
Який до речі з 5 років в карате, з 7 років на дзюдо в Локомотиві.
Ще раз дякую за поради, та таку досконально розгорнуту відповідь. :)
...Оба они говорили одно и то же, хотя ни один из них не понимал, что говорит другой...
Аватар користувача
GONEVO™
 
Повідомлень: 7
З нами з: 31 травня 2005, 02:12
Звідки: Львів

Re: Які вікові обмеження?

Повідомлення aka DeshaM » 20 липня 2005, 15:17

GONEVO™ написав:Хоча малий вже знає основи карате та дзюдо. :wink:
В нього є вчитель свій. :) Його девьятирічний брат.
Який до речі з 5 років в карате, з 7 років на дзюдо в Локомотиві.
Ще раз дякую за поради, та таку досконально розгорнуту відповідь. :)


Ну що можна сказати на це. Це нагадує далекі 90 роки,коли карате вчили по відксерених брошурках і ламали потім собі руки-ноги, бо не були правильно поставлені базові рухи, а сами прийоми бралися лише візуально , не звертаючи увагу на положення тіла, ніг, на попередню координацію корпусу.
Я дуже сумніваюсь, що девятирічний хлопчик зможе пояснити яка правильна стійка - камає, як правильно і послідовно виконувати базові вправи Ката(а на них будуються всі технічні дії і прийоми),
який принцип Ірімі, як правильно входити в стійку, як правильно і під якими кутами повинні бути тулуб, руки, ноги, де повинна знаходитися вага тіла, що таке Тенкан.
Як приклад, я просто приведу уривок з книжки Годзо Шіоди:
"В айкидо при исполнении всех захватов, блоков и бросков руки, ноги и корпус следуют по дугообразной траектории, хотя порой и в разных направлениях. Более того, проекция движений в 3 измерениях даст ярко выраженные контуры сферы и спирали. Вращательное движение позаволяет добавить собственный вес к весу толкающего или перетягующего на себя противника без боязни столкновения и лобового удара. За счет вращения достигается быстрый уход с линии атаки. При движении по прямой человек должен рано или поздно остановиться, чтобы передвинуться вправо или влево, но при вращательном движении такой переход осуществляется автоматически. Наиболее типичен поворот на одной подсогнутой ноге, при котором вторая нога описывает дугу и руки, следуя за корпусом, как бы поглаживают поверхность большого шара. Варианты вращательных движений в айкидо чрезвычайно разнообразны. На них же основаны падения и уходы переворотом. От бойца в айкидо требуется рассредоточеное зрение, способное мгоновенно перехватить любое движение противника."

Я просто виділив ті місця, які мають місце правильна початкова базова техніка. І не слід забувати що новачків перші місяці вчать не бити, ні, ЇХ ВЧАТЬ правильно ПАДАТИ. Так, саме падати і ухилятися, керувати своїм тілом. Хм, в карате ж навпаки превуалюють ударні техніки і відпрацювання блокуючих стійок.
І не слід забувати, що дитина навчиться з дитинства і якщо воно неправильне, потім буде дуже важко перевчити.

Раз я вже взявся стільки написати і я сумнівають, що мене хватить ще на один раз на таке велике писання, то добавлю що саме
Айкідо ще розподіляється на школи:Айкідо Айкікай,айки-дзюцу Есин-рю, айкідо Синсин тойц або Кі-Айкідо, Айкидо - Томікі-рю, Кай-до і т д. і т.п. Наразі актуальни У львові та й в Україні є Йосинкан Айкідо та Айкікай Айкідо. Перше формує більше фізичні дані, координацію тіла, друге - це керування своєю внутрішньою енергією(хм, маленькі хлопчики точно цього не осягнуть, для цього треба вже бути зрілою людиною і мати сталу практику)

Якщо ж ви все таки твердо вирішили малого все таки віддати , що ж єдине що можу порадити де звернутися .
Це СШ№35: м. Львiв, вул. Шухевича, 2 (бiчна вул.Кн.Романа)
iнструктор Черних Вадим Олександрович та він же У ЦентральнОМУ залі: Сихiв, вул. Чукарiна, 3 (Школа-лiцей "Орiана", СШ №25, корпус молодшої школи) . Саме Черних Вадим Олександрович займається дитячими групами і є найращим дитячим спеціалістом. Однак звертатися раджу в кінці серпня, оскільки зараз тренування проводяться в скороченому режимі із за відпускного сезону.
DeshaM
aka DeshaM
 
Повідомлень: 3
З нами з: 19 липня 2005, 09:42

Повідомлення GONEVO™ » 21 липня 2005, 03:16

Ще раз дуже дякую за пораду. :) Буду мати на увазі. Просто малий тягнеться. От і запитався. А в Японії чи Китаї діти з народження цим займаються. :wink:
...Оба они говорили одно и то же, хотя ни один из них не понимал, что говорит другой...
Аватар користувача
GONEVO™
 
Повідомлень: 7
З нами з: 31 травня 2005, 02:12
Звідки: Львів

Далі

Повернутись до Спорт

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей