Підвищення кваліфікації кадрів в центрі уваги Укрзалізниці

Аспекти здобуття залізничної освіти.

Модератори: chuk, Taras

Підвищення кваліфікації кадрів в центрі уваги Укрзалізниці

Повідомлення mongol » 24 вересня 2005, 13:25

Робота в залізничній галузі потребує неабияких знань, умінь, та навичок. Саме тому Укрзалізниця постійно дбає про вдосконалення професійної майстерності своїх працівників.

Робота проводиться системно та послідовно. Укрзалізницею розроблено та впроваджено Положення про підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів залізничного транспорту. Згідно з цим документом будується робота галузевої системи підвищення кваліфікації: проводиться облік навчання працівників усіх господарств, визначається порядок комплектування навчальних груп, формуються та затверджуються навчальні програми, здійснюється контроль за якістю навчання, забезпечується участь представників провідних управлінь Укрзалізниці в організаційно-навчальній роботі. Щорічно Державною адміністрацією залізничного транспорту України, шістьома залізницями та галузевими підприємствами затверджуються графіки підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів.

Система підвищення кваліфікації працівників підприємств залізничного транспорту функціонує з 1995 року і складається з двох частин: міждорожної та внутрішньодорожної. Перша реалізовується на базі вищих навчальних закладів залізничного транспорту ІІІ-ІV рівнів акредитації: Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, Української державної академії залізничного транспорту, Київського університету економіки і технологій транспорту, Донецького інституту залізничного транспорту. Щорічно у цій системі підвищують свою кваліфікацію з відривом від виробництва близько 3,5 тис. осіб. Окремі категорії фахівців (наприклад, працівники воєнізованої охорони) вдосконалюють свої знання на базі Вінницького транспортного коледжу та Львівського інституту пожежної безпеки.

За допомогою внутрішньодорожної системи на базі технікумів залізничного транспорту набувають фахових знань та підвищують освітній рівень близько 2,5 тис. спеціалістів і керівників середньої ланки усіх господарств галузі.

Важливим завданням для Укрзалізниці було і залишається поліпшення якості навчання. Особлива увага приділяється розробці навчально-професійних програм. Вони складаються факультетами підвищення кваліфікації навчальних закладів, погоджуються профільними Головними управліннями Укрзалізниці і затверджуються Головним управлінням кадрової та соціальної політики. Програми включають розділи з управління, економіки, маркетингу, правових знань, безпеки руху, організації та охорони праці тощо.

Контроль за якістю навчання проводиться як Укрзалізницею, так і безпосередньо факультетами підвищення кваліфікації вищих навчальних закладів. Представники Головних управлінь Укрзалізниці беруть активну участь у підсумкових заняттях та заняттях з обміну досвідом.

З огляду на реальні кадрові потреби галузі та у зв’язку зі змінами і доповненнями до законодавчої бази, для залізничників проводяться також цільові курси та тематичні семінари. Зокрема, підвищується комп’ютерна обізнаність залізничників, вивчаються новітні технології виробництва, проводяться заняття на теми діагностики рухомого складу, правознавства, екології, енергозбереження.

На сьогодні повну вищу освіту мають понад 52000 працівників українських залізниць, неповну та базову вищу освіту – більше 80000 осіб. Всього в галузі працює майже 420 тисяч чоловік.

ПРЕС-ЦЕНТР
УКРЗАЛІЗНИЦІ
Аватар користувача
mongol
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлень: 5230
З нами з: 18 травня 2005, 13:25
Звідки: Украина! Львов!!!

Повернутись до Навчання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron