Шукати
 
Працевлаштування

Укладання Єдиного договору

Реформування залізничного транспорту

Антикорупційна програма

Державні закупівлі на залізничному транспорті
Дзеркало активних торгів Електронного торгового майданчика

Єдине вікно путівок

Інформація щодо ситуації пов'язаної з епідемією коронавірусу

Інформація щодо ситуації пов'язаної з епідемією коронавірусуГаряча лінія для працівників щодо коронавірусу
  • Внутрішній ринок праці
  • Львівська залізниця у Facebook

Відео та Фоторепортаж

 

Довідкова станції Львів: 226-20-68. Ціни на квитки: 226-15-52. Довідкова Львівського приміського вокзалу: 226-10-06.

 

  • Електронний документообіг вантажних перевезень
  • Кімнати відпочинку
  • Методично-інформаційне бюро Львівської залізниці
  • Палац залізничників
Підписатись на новини

Прес-центр

03.06.2020 15:07

На Львівській залізниці відновлено роботу 65 квиткових кас

Відповідно до послаблень карантинних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392, на...

02.06.2020 17:40

Львівська залізниця відновила рух приміських поїздів у межах Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської та Закарпатської областей

 

Відповідно до послаблень карантинних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392, та...

08.05.2020 13:53

Шановні залізничники, ветерани транспорту!

Травневими днями зустрічаємо дві дати, що мають важливе значення не лише для нас, українців, а й для всього людства – День пам’яті та...

Прес-центр
Тел: (032) 226-34-90, (032) 226-26-95.
E-mail: press_centr@railway.lviv.ua

 

Інформація емітента цінних паперів
Реклама
< Львівська залізниця відкидає безпідставні звинувачення рівненських чиновників

середа, 11.07.2007, 10:40. Давність: 13 р.

Львівська залізниця право пільгового проїзду для студентів та учнів забезпечує у повному обсязі

Із закінченням навчального року на адресу залізничників почало лунати все більше звинувачень у тому, що вони нібито незаконно позбавляють студентів можливості пільгового проїзду влітку. Примітно, що до цієї атаки долучилися не лише студентські організації, але й сам міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.


На прес-конференції у Києві п'ятого липня він заявив ЗМІ, що "у тому, що студенти змушені платити влітку повну вартість залізничного квитка (а не 75 відсотків, як це передбачено законом) винне не Міністерство освіти, а "Укрзалізниця". За словами міністра, Контрольно-ревізійне управління саме зараз здійснює перевірку діяльності "Укрзалізниці", й там помітили, що представники залізниці часто завищують цифри й вимагають більшої, ніж їм належить, компенсації. "Коли КРУ перевірило, то побачило, що "Укрзалізниця" має високі апетити порівняно з тим, що дає бюджет. І часто ці апетити не виправдані", - переконаний Ніколаєнко ("Україна молода", 06.07.2007).

Проте міністр освіти або забув, або й просто не знає про те, що вирішувати питання розмірів та термінів дії пільг для проїзду - це не прерогатива залізниці. Вона у цьому випадку виступає лише виконавцем, тобто надає послуги з пільгового перевезення у встановлений термін. Також пан Ніколаєнко, фактично, поширює недостовірну інформацію, заявляючи, що законом передбачено, що студенти мають платити влітку 75 відсотків, а не повну вартість залізничного квитка. До речі, 75% від вартості - така ціна квитка для дітей від 6 до 14 років, а вони аж ніяк не можуть бути у такому віці студентами.

Порядок надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному транспорті і залізничному транспорті територією України затверджений постановою Кабінету Міністрів України №541 від 5 квітня 1999 року. Там же ж у пункті 3 чітко прописано, що "пільговий проїзд встановлюється щороку з 28 серпня по 28 червня". Що ж стосується коштів на пільговий проїзд студентів у залізничному транспорті, то їх передбачено централізовано у державному бюджеті для Міносвіти.

Відтак, згідно із Постановою КМУ, умови пільгового проїзду діють щороку з 28 серпня до 28 червня для проїзду в поїздах приміського та міжміського сполучення. За пільговими умовами протягом вказаного періоду студенти та учні мають можливість купувати квитки за половину їх вартості у загальних та плацкартних вагонах. На сьогодні право пільгового проїзду на залізничному транспорті забезпечується у повному обсязі. І це попри те, що Міністерство освіти відшкодовувати кошти за надані послуги не поспішає. Мовою цифр це виглядає так: станом на 11 липня 2007 року зокрема Львівська залізниця надала послуг із перевезення студентів на суму 7 231 тис. грн., а отримала компенсації від Міністерства освіти і науки на суму 1295 тис. грн. Але і це ще не все - те ж міністерство має неабиякий борг перед залізничниками і за попередні 2005 та 2006 роки!

Тому на цьому тлі популістські розмови пана Ніколаєнка виглядають зовсім некоректно. Тим паче, що Львівська залізниця свої зобов'язання виконує навіть попри заборгованість і з 28 серпня, як і кожного року, студенти й далі їздитимуть потягами на пільгових умовах.Дорожня ремонтно-експлуатаційна автобаза  |  МЧ Львів (Вантажні роботи)  |  МБП №61  |  База відпочинку "Красія"

© Регіональна філія "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця", 2002 - 2020. Всі права застережено.

Ваша реклама - нові горизонти Вашого бізнесу