п'ятниця, 02.11.2007, 16:30. Давність: 13 р.
4 листопада залізничники України відзначатимуть своє професійне свято
Цього року в Укрзалізниці вирішили дещо змінити формат святкування Дня залізничника. У святкові дні керівники галузі планують зустрітися з колективами залізниць, особисто привітати їх з професійним святом та вручити галузеві відзнаки й нагороди кращим працівникам, взяти участь у святкових заходах з нагоди Дня залізничника.
А от львівські залізничники цьогоріч 4 листопада святкуватимуть не тільки День залізничника, 15-річчя Укрзалізниці, а й 145-у річницю Львівської залізниці.
До професійного свята Львівська залізниця вже підбила перші підсумки діяльності за поточний рік. У 2006, як і в попередні роки, вона успішно виконує виробничі завдання, повністю задовільняє потреби регіону в перевезеннях, помітна тенденція до збільшення обсягів перевезень та підвищення кількісних та якісних фінансово-економічних показників цієї роботи. У нинішньому році вдалося значно покращити показники використання рухомого складу (вантажних вагонів та локомотивів): обіг вагона виконаний на рівні 4,05 доби (106,4% до 2005 року), прискорення склало 0,26 доби.
Вживаються заходи щодо заощадження ресурсів. Так, починаючи із квітня 2006 року в Локомотивному депо Львів на 5 тепловозах серії ЧМЕЗ встановлено систему обліку та контролю витрат палива "БІС-Р". Впровадження системи "БІС-Р" дозволило зекономити за період експлуатації 6,8 тонн дизпалива.
Також цього року було введено в експлуатацію кілька нових потягів. Із 20 липня 2006 року за маршрутом Львів-Ужгород щоденно прямує електропоїзд "Георгій Кірпа". Із 12 вересня цього року введений прискорений денний фірмовий поїзд "Київський експрес" сполученням Львів-Київ. Також, у 2006 році придбано 2 рейкових автобуси на залізничному ходу, які забезпечать перевезення пасажирів на дільницях, де недоцільно використовувати інший рухомий склад. Один із них, № 805/806 Львів - Ворохта, вже курсує із 30 вересня у самісіньке серце Карпат.
Обличчя кожного міста - це вокзали. Львівські залізничники докладають всіх зусиль, щоб ці споруди мали сучасний вигляд та були комфортними для всіх людей, які подорожують.
Зокрема у 2006 році введено в експлуатацію після капітального ремонту вокзальні комплекси станцій Підзамче, Копиченці, Рокитно-Волинське, Турійськ, Снятин, Глибока Буковинська, Свалява, Малинськ, Сколе, Старе Село.
Покращуючи якість обслуговування пасажирів, Львівська залізниця не залишає поза своєю увагою вирішення соціальних питань своїх працівників.
Так, протягом оздоровчого сезону у пансіонатах "Львівський залізничник" та "Галичина" оздоровились та відпочили понад 6 тис. залізничників та членів їх сімей. Зокрема, в пансіонаті "Львівський залізничник" - 5437 залізничників, з них 1316 дітей та в пансіонаті "Галичина" оздоровлено 734 особи, в т.ч. 115 дітей.
Також забезпечюються житлом залізничники, які перебувають на квартирному обліку. У 2006 році залізниця покращила житлові умови 20 сім'ям залізничників шляхом будівництва житлових будинків по вузлах Мукачево і Здолбунів. Крім того, до кінця поточного року буде переобладнаний під житло колишній бригадний будинок локомотивних бригад в м. Тернопіль, в якому 15 сімей Тернопільського вузла отримають сучасні комфортабельні квартири. Вже завершується будівництво і 40-ка квартирного житлового будинку у м. Львові, в якому у 2007 році місцеві залізничники отримають квартири поліпшеного планування.
Довідково. Сьогодні на залізничному транспорті України працює близько 410 тис. осіб, що складає майже 2 % всього працездатного населення України.