З метою уникнення необхідності переоформлення перевізних документів з одного транспортного права на інше, зменшення затримок вагонів на кордоні, спрощення митного оформлення вантажів, забезпечення правових гарантій клієнтам при перевезеннях вантажів залізничним транспортом з країн Європи до країн Азії, на Конференції з міжнародного транспортного права у 2003 році було прийнято рішення про розробку єдиного перевізного документу.
Для реалізації цього проекту в рамках співробітництва Комітету Організації Співробітництва Залізниць (ОСЗ) і Міжнародного Комітету залізничного транспорту (ЦІТ) була створена Робоча група з розробки уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС. Результатом чотирьохрічної спільної роботи спеціалістів залізниць Білорусії, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії та України за підтримки Комітетів ЦІТ і ОСЗ, Міжурядової організації міжнародного транспорту (ОТІФ) та ЄС стала накладна, яка об'єднала в собі вимоги Цім та СМГС.
За ініціативою Укрзалізниці з метою набуття досвіду застосування уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.07.2006 № 403-р "Про проведення експерименту з використанням уніфікованої залізничної накладної ЦІМ/СМГС" зі станцій Донецьк Донецької залізниці та Нижньодніпровськ Придніпровської залізниці відправлено перший експериментальний поїзд з 27 вагонів, оформлених накладною ЦІМ/СМГС.
25 липня 2006 року об 11 годині зі станції Мостиська ІІ Львівської залізниці відбулася передача експериментального поїзда на станцію Медика Польських залізниць, з нагоди чого проведено урочисті заходи за участю представників Комітетів ЦІТ та ОСЗ, Польських, Словацьких, Угорських, Китайських залізниць, митних та прикордонних керуючих органів України. Ця подія була широко висвітлена в засобах масової інформації.
Представниками міжнародних організацій відзначено надзвичайну важливість першого відправлення за уніфікованою накладною як першого кроку в подоланні правових перешкод між Сходом та Заходом.
За повідомленням Німецьких залізниць 2 серпня 2006 року вагони за накладною ЦІМ/СМГС прибули на станції призначення.
Успішне проведення даного експерименту підтвердило перспективність накладної ЦІМ/СМГС та можливість її застосування для перевезень вантажів з України.
Починаючи з 1 вересня 2006 року розпочинається широке застосування накладної ЦІМ/СМГС при відправках з України призначенням у країни Європи.
Завантажити документи (формат PDF): Frachtbrief+CIM-SMGS Ker+CIM-SMGS |