Львівська залізниця вирішуючи важливі техніко-економічні проблеми, не забуває і про соціальні. Турбота про колектив магістралі, дітей залізничників та пенсіонерів є постійною, цілеспрямованою протягом усіх років незалежності України. Керівництво залізниці спільно з дорожнім комітетом профспілки вважають своїм обов'язком забезпечити людей праці квартирами, належним медичним, культурним обслуговуванням, добрим відпочинком і оздоровленням. В тому числі належна увага приділяється фізкультурі і спорту.
Під егідою магістралі працює дорожній спортивний клуб "Локомотив" і ще декілька спортивних клубів на залізничних вузлах, які за роки свого існування виховали немало відомих спортсменів. На спортивних спорудах займається біля 3000 чоловік. Щорічно проводяться робітничі Спартакіади.
На протязі останніх років багато спортсменів з різних видів спорту Львівської залізниці увійшли до лідерів світової спортивної еліти. Приклад цього - бронзова медаль на XXVII Олімпійських іграх 2000р. в Сіднеї, завойована Андрієм Федчуком - бокс; срібна медаль на Чемпіонаті світу 2001р. в місті Белфаст, Ірландія, завойована Володимиром Колесником - бокс; срібна медаль на Чемпіонаті світу 2001р. в місті Соткамо, Фінляндія, завойована Сергієм Ватюком, він же став володарем шести рекордів Європи , завоювавши золоту медаль на чемпіонаті Європи серед ветеранів 2002р. з пауерліфтінгу; срібна медаль на Чемпіонаті світу 2002р. в місті Різа, Німеччина, завойована Інною Оробець - пауерліфтінг, бронзова медаль на Чемпіонаті Європи серед кадетів 2002р. в місті Ніцца, Франція, завойована Ігорем Шемечко - важка атлетика. Пятнадцять спортсменів виконали норматив майстра спорту міжнародного класу, а три з них отримали звання "заслужений майстер спорту України" , (Андрій Федчук, Володимир Колесник - бокс, Олег Жур - культуризм) всі вони входять в перший склад національних збірних команд України. Найбільшою і найголовнішою спортивною подією 2002р. були ІІІ всеукраінські молодіжні ігри. В фінальній частині їх в складі збірних команд областей прийняло участь понад двадцять спортсменів-залізничників, вісім з яких стали призерами. Майстер спорту України Ліза Бочкарьова в складі збірної команди України з велоспорту з 15 вересня 2002 року виїхала в Італію на багатоденну велогонку, після якої прийме участь в Чемпіонаті світу, який проходитиме в Бельгії.
Завойованим медалям передувала велика кропітка робота в нових сучасних режимах тренерів, Заслужених тренерів України Івана Данилишина - бокс, Миколи Чабана - пауерліфтінг, Олега Павленко - велоспорт, тренерів Ярослава Мартинюка - важка атлетика, Василя Оробця - пауерліфтінг, Валерія Романенкова та Ігоря Поповича - велоспорт.