Шукати
 
Працевлаштування

Укладання договору перевезення

Реформування залізничного транспорту

Антикорупційна програма

Державні закупівлі на залізничному транспорті
Дзеркало активних торгів Електронного торгового майданчика

Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі
Єдине вікно путівок

Інформація щодо ситуації пов'язаної з епідемією коронавірусу

Інформація щодо ситуації пов'язаної з епідемією коронавірусуГаряча лінія для працівників щодо коронавірусу
Замовлення квитків on-line

  • Внутрішній ринок праці
  • Львівська залізниця у Facebook
Довідкова станції Львів: 226-20-68. Ціни на квитки: 226-15-52. Довідкова Львівського приміського вокзалу: 226-10-06.

 

Прикарпатський експрес

 

  • Електронний документообіг вантажних перевезень
  • Кімнати відпочинку
  • Методично-інформаційне бюро Львівської залізниці
  • Палац залізничників
Підписатись на новини

Прес-центр

14.01.2022 15:09

Львівська залізниця інформує про зміни у графіку руху приміських поїздів

Зважаючи на прохання і побажання пасажирів та з огляду на технічні і технологічні можливості, регіональна філія «Львівська залізниця»...

11.01.2022 08:52

Львівська залізниця інформує про тимчасові зміни у приміському сполученні Івано-Франківськ – Стрий

У зв’язку з проведенням робіт із поточного ремонту моста на перегоні Стрий – Моршин зазнає тимчасових змін маршрут руху приміського поїзда...

06.01.2022 12:35

Львівська залізниця інформує про зміни у розкладі руху приміських поїздів

З метою покращення обслуговування пасажирів у приміському сполученні зазнає змін розклад руху поїзда № 6063 сполученням Ходорів – Львів....

Прес-центр
Тел: (032) 226-34-90, (032) 226-26-95.
E-mail: press_centr@railway.lviv.ua

 

Інформація емітента цінних паперів
Реклама

Відділ охорони праці

контактний телефон

(032) 226-32-16

основна діяльність

Проведення організаційної і методичної роботи з навчання з питань охорони праці спеціалістів управління та структурних підрозділів залізниці; надання організаційної і методичної допомоги службам і структурним підрозділам залізниці з питань навчання, перевірки знань працівників з питань охорони праці; розробка типових інструкцій і конспектів з питань охорони праці для працівників Львівської залізниці; пропаганда безпечних і нешкідливих умов праці, позитивного досвіду щодо профілактики аварій, виробничого та невиробничого травматизму, професійних захворювань.

Галузевий навчально-методичний центр охорони праці ДТГО «Львівська залізниця»

Організація роботи з охорони праці на Львівській залізниці

Робота з охорони праці на Львівській залізниці спрямована на створення безпечних і здорових умов праці, попередження виробничого та невиробничого травматизму, професійних захворювань та аварій, безумовне виконання вимог Закону України «Про охорону праці». З цією метою на  залізниці створена та працює служба охорони праці. Служба охорони праці входить до структури Управління залізниці як одна з основних виробничо-технічних служб і безпосередньо підпорядкована начальнику залізниці.

До складу служби входять відділ охорони праці та сектор по нагляду за об’єктами підвищеної небезпеки, який здійснює постійний контроль за організацією робіт по забезпеченню безпечної роботи машин, механізмів та іншого устаткування підвищеної небезпеки.

Загалом на залізниці станом на 01.09.2015 працює  214 спеціалістів з охорони праці, з яких значна більшість мають вищу спеціальну освіту, періодично проходять навчання з питань охорони праці та підвищення кваліфікації за спеціальністю.

Спеціалісти охорони праці користуються в роботі діючим на залізниці «Положенням про службу охорони праці», основними завданнями якого є робота ефективної цілісної системи управління охороною праці на залізниці, сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного відокремленого підрозділу і кожної посадової особи;  здійснення оперативно-методичного керівництва роботою з охорони праці по залізниці; організація через сектори охорони праці дирекцій залізничних перевезень, галузеві служби впровадження на залізниці профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних вироб­ничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випад­кам загрози життю або здоров'ю працівників; а також контроль за дотриманням працівниками залізниці вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, положень галузевої угоди, роз­ділу «Умови та охорона праці» колективного договору та актів з охорони праці, що діють у межах залізниці.

Для вжиття та реалізації вимог Закону України «Про охорону праці» на залізниці розроблена та діє «Система управління охороною праці на Львівській залізниці», яка періодично переглядається та удосконалюється (наприклад, при введенні в дію нових нормативних та нормативно-правових актів з охорони праці державного або галузевого значення).  Система управління охороною праці загальна і обов’язкова для  всіх підрозділів залізниці. Містить такі основні розділи: «Організація та координація робіт», «Облік, аналіз та оцінка стану умов та безпеки праці», «Планування та фінансування робіт з охорони праці», «Контроль за функціонуванням системи», «Організація та проведення осінніх та весняних оглядів стану умов праці», «Особливі умова контролю за станом охорони праці»,  а також основні положення з організації навчання працівників з питань охорони праці, забезпечення безпеки виробничого устаткування, виробничих процесів, безпеки будівель та споруд, санітарно-гігієнічних умов праці, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту тощо.

Крім цього в «Системі управління охороною праці» детально розписана схема повідомлення про нещасний випадок та «Основні нормативи участі в роботі з охорони праці керівництва залізниці та інших керівників та спеціалістів Львівської залізниці».

Один з основних видів профілактичної роботи, яка проводиться на залізниці, є навчання та перевірка знань з питань охорони праці.

Працівники залізниці згідно відомчих та загальнодержавних норм забезпечуються безплатно спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту у відповідності до виконуваних ними робіт.

Щорічно на залізниці розробляються «Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій», яким передбачається виконання ряду робіт, спрямованих на покращення умов праці. До їх розділів включаються заходи з попередження наїзду рухомого складу, падіння з висоти, ураження електричним струмом, усунення впливу небезпечних та шкідливих виробничих факторів на робочих місцях (створення нормального температурного режиму, освітлення, зниження рівня шуму тощо), заходи з попередження профзахворюваності, покращення стану санітарно-побутових обслуговування, заходи з навчання та поширення досвіду роботи, інформаційного забезпечення, технічного діагностування об’єктів підвищеної небезпеки та багато інших заходів.

Загалом витрати на охорону праці по залізниці  за 6 місяців 2015 році становили 13735,62 тис.грн., що складає 1,12% від фонду оплати праці при законодавчому мінімумі 0,5%.

На апаратних та селекторних нарадах керівництвом залізниці, на технічних нарадах при головному інженерові - першому заступнику начальника залізниці постійно розглядається стан охорони праці, виконання планів, заслуховуються керівники служб.

Питання забезпечення належних умов праці, приведення санітарно-побутових приміщень до норм, забезпечення безпеки праці розглядаються на засіданнях Дорожнього комітету профспілки, на які запрошуються керівники відповідних служб та служби охорони праці.

Завдяки наполегливій та самовідданій роботі керівництва залізниці, підрозділів, спеціалістів з охорони праці по забезпеченню належних умов праці рівень виробничого травматизму на Львівській залізниці має тенденцію до зниження.

Львівська залізниця неодноразово приймала участь у огляді-конкурсі на краще підприємство з охорони праці серед залізниць України та займала призові місця. Так за 2012 рік – 2 місце, за 2013 рік – 1-ше місце, за 2014 рік – 2 місце.

Дорожня ремонтно-експлуатаційна автобаза  |  МЧ Львів (Вантажні роботи)  |  МБП №61  |  База відпочинку "Красія"

© Регіональна філія "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця", 2002 - 2022. Всі права застережено.

Ваша реклама - нові горизонти Вашого бізнесу